Odtrucie alkoholowe w Warszawie

Nasza stolica przoduje w Polsce w ofercie usług medycznych. Oferta w dziedzinie leczenia uzależnień oraz detoksykacji alkoholowej publicznej i prywatnej służby zdrowia również jest szeroka. Szukając hasła odtrucie alkoholowe Warszawa napotkamy usługi:

 • prywatnej Kliniki Leczenia uzależnień Medox, mieszczącej się w Nowym Modlinie pod Warszawą. Gwarantują profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry ze sporym doświadczeniem. Diagnostyka na dobrym poziomie, całodobowa szpitalna opieka, długość pobytu dostosowana do potrzeb pacjenta. Koszt tego leczenia wynosi około 500 zł za dobę hospitalizacji.
 • publicznych oddziałów detoksykacji alkoholowej, z reguły mieszczących się w szpitalach psychiatrycznych ( Drewnica, Szp. Nowowiejski, IPiN Sobieskiego, Tworki, itp.), wyjątkiem jest PLAZA w Szp. Praskim, niestety pacjenci przyjmowani muszą być trzeźwi, obowiązuje skierowanie. Oddziały te dysponują skrajnie złymi warunkami socjalnymi.  Zaleta jest refundowanie leczenia poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 • ogłoszenia prywatnych agencji i gabinetów prywatnych lekarzy zajmujących się „odtruciem domowym”, często realizowane przez lekarzy bez odpowiedniego doświadczenia, bez odpowiedniej specjalizacji, tzw. odtrucia realizują pediatrzy, urolodzy, anestezjolodzy, nierzadko nie radzący sobie w swoim zawodzie i szukający szybkiego zarobku.  Niestety w tej grupie zdarzają się lekarze, którzy byli już pozbawieni praw wykonywania zawodu lub karani za przestępstwa umyślne. Często popełniane błędy, przedawkowania leków, podawanie leków pacjentom w stanie upojenia alkoholowego.

Reasumując, nie każdy chory wymaga detoksykacji w warunkach szpitalnych, niekiedy wystarczy interwencja ambulatoryjna. Oferta publicznych placówek detoksykacyjnych jest szeroka i wystarczająca choć ma pewne ograniczenia i wymaga spełnienia określonych warunków. Pod Warszawą funkcjonuje profesjonalna Klinika detoksykacyjna, jednak leczenie w tej placówce wymaga poniesienia kosztów przez pacjenta.

Wybierając odtrucie domowe warto zasięgnąć opinii wśród znajomych, niestety można trafić na oszustów i być narażonym na poważne niebezpieczeństwo do utraty życia włącznie.

2 Responses to Odtrucie alkoholowe w Warszawie

 1. Gość napisał(a):

  Przeczytałem opisany artykuł. Rzeczywiście krótko, precyzyjnie i na temat można dowiedzieć się podstawowych rzeczy o detoksykacji alkoholowej w Warszawie. Zawsze interesowało mnie dlaczego publiczne placówki nie przyjmują osób pod wpływem alkoholu. Może rozrabiają. Czy ktoś zorientowany może mi to wyjaśnić?

 2. admin napisał(a):

  Przede wszystkim publiczne placówki detoksykacyjne realizują kontrakty zawarte z NFZ. Więc to Fundusz narzuca warunki przyjęcia i leczenia pacjentów.
  A praktycznie wygląda to tak, że osoba upojona alkoholem wracając z imprezy poddaje sie „odtruciu” po kilku godzinach z niego rezygnuje. Ważnym aspektem jest też to, że pacjentom pod wpływem alkoholu nie można podawać większości leków. Zaznaczyć też należy, że u osoby pod wpływem alkoholu nie występują objawy AZA, więc nie ma co leczyć.
  Myśle, że żaden lekarz nie odmówi przyjęcia pacjentowi z wyraxnymi objawami AZA, nawet gdy jest on pod wpływem.
  Wspomniane przez Ciebie zaburzenia zachowania, agresja też ma pewne znaczenie. Personel medyczny nie powiniem „walczyć” z pijanym awanturnikiem.

Dodaj komentarz